European Junior Championships – 12.-19. April 2003 in Esbjerg, Denmark

 

TEAM EVENT

Group A-B

Group C-D

INDIVIDUAL EVENT

INDIVIDUAL EVENT

Men´s Singles 1/2

Women´s Singles 1/2

Men´s Doubles 1/2

Women´s Doubles 1/2

Mixed Doubles 1/2

Men´s Singles 2/2

Women´s Singles 2/2

Men´s Doubles 2/2

Women´s Doubles 2/2

Mixed Doubles 2/2

 

Mixed-Doubles

Upper Half

Tuesday

WEDNESDAY

WEDNESDAY

THURSDAY

 

15-04-2003

16-04-2003

16-04-2003

17-04-2003

 

 

 

 

FRIDAY

 

 

 

18-04-2003

 

*

501

50858 Marc ZWIEBLER/50851 Birgit OVERZIER

GER

Marc ZWIEBLER/Birgit OVERZIER

 

 

 

 

502

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marc ZWIEBLER/Birgit OVERZIER

 

 

 

 

 

 

 

11/0 11/3

 

 

 

 

503

52327 Koen VERLEVER/52292 Laurence CHARNEUX

BEL

13/10 11/7

 

 

 

 

 

504

14667 Karl KIVINURM/14685 Kati KLIK

EST

Karl KIVINURM/Kati KLIK

Marc ZWIEBLER/

 

 

 

 

 

 

Birgit OVERZIER

 

 

 

 

 

 

11/1 11/5

 

 

 

505

13971 Nejc BOLJKA/13555 Urska SILVESTER

SLO

Yauheni YAKAUCHUK/Volha KONAN

 

 

 

 

506

52302 Yauheni YAKAUCHUK/52293 Volha KONAN

BLR

11/4 11/8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/9 11/8

 

 

 

 

 

 

 

 

Liam INGRAM/Kerry Ann SHEPPARD

 

 

 

507

14088 Liam INGRAM/13693 Kerry Ann SHEPPARD

WAL

11/5 11/8

 

 

 

 

 

508

15271 Jonathan LONGO/15000 Laura MOLINA

ESP

Liam INGRAM/Kerry Ann SHEPPARD

 

Marc ZWIEBLER/

 

 

 

 

 

 

Birgit OVERZIER

 

 

 

 

Hugi HEIMIRSSON/

 

11/1 11/1

 

*

509

51606 Hugi HEIMIRSSON/51671 Jessica GUSTAVSSON

SWE

Jessica GUSTAVSSON

 

 

 

 

510

52285 Ronny WITHERS/52215 Froydis FORMO

NOR

11/5 11/0

Hugi HEIMIRSSON/

 

 

 

 

 

 

 

 

Jessica GUSTAVSSON

 

 

 

 

 

 

 

11/3 11/4

 

 

 

 

511

51609 Nico SCHLAIPFER/51842 Jeanine CICOGNINI

SUI

11/5 5/11 11/7

 

 

 

 

 

512

13754 Neven RIHTAR/13755 Maja SAVOR

CRO

Nico SCHLAIPFER/Jeanine CICOGNINI

 

 

 

 

 

 

 

 

11/3 11/8

 

 

 

 

 

 

 

Theis CHRISTIANSEN/

 

 

513

52321 Theis CHRISTIANSEN/52322 Trine NIEMEYER

DEN

Theis CHRISTIANSEN/Trine NIEMEYER

Trine NIEMEYER

 

 

514

52151 Tom LEURENT/15386 Florine LEROY

FRA

11/1 11/2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/7 11/7

 

 

 

 

 

 

 

 

Theis CHRISTIANSEN/Trine NIEMEYER

 

 

 

515

50609 Rafal HAWEL/15373 Malgorzara KURDELSKA

POL

11/5 11/9

 

 

 

 

 

516

13460 Kestutis NAVICKAS/13484 Kristina DOVIDAITYTE

LTU

Kestutis NAVICKAS/

 

 

 

 

 

 

Kristina DOVIDAITYTE

Marc ZWIEBLER/ Birgit OVERZIER

 

 

 

 

 

 

 

11/9 11/9

 

*

517

51622 Søren FRANDSEN/52324 Pernille LEVINSKY

DEN

Søren FRANDSEN/Pernille LEVINSKY

 

 

 

 

518

14212 Charis CHARALAMBOUS/14336 Donetia IONNOU

CYP

11/0 11/0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Søren FRANDSEN/Pernille LEVINSKY

 

 

 

 

 

 

 

11/2 11/2

 

 

 

 

519

15036 Filip HULAK/15034 Ruth KLEINFELDER

AUT

11/2 5/11 11/0

 

 

 

 

 

520

14314 Attila KAPOSI/2659 Zsuzsa KOVACS

HUN

Attila KAPOSI/Zsuzsa KOVACS

Søren FRANDSEN/

 

 

 

 

 

 

Pernille LEVINSKY

 

 

 

 

 

 

11/7 11/6

 

 

 

521

52306 Greg ANDERSON/ 52317Alison LAING

SCO

Greg ANDERSON/Alison LAING

 

 

 

 

522

52283 Jan Sören SCHULZ/14929 Isabella ALTHOF

GER

11/8 11/8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/3 11/5

 

 

 

 

 

 

 

 

Greg ANDERSON/Alison LAING

 

 

 

523

52281 Jorrit de RUITER/52279 Sharon BINDELS

NED

11/6 8/11 11/4

 

 

 

 

 

524

15170Valur THRAINSSON/14047 Halldora JOHANNSDOTTIR

ISL

Valur THRAINSSON/

 

 

 

 

 

 

 

Halldora JOHANNSDOTTIR

 

11/6 11/8

 

 

 

 

 

 

 

Anton NAZARENKO/

*

525

51624 Chris LANGRIDGE/51644 Jenny DAY

ENG

Chris LANGRIDGE/Jenny DAY

 

Valeri SOROKINA

 

526

51615 Ruud BOSCH/51670 Pauline van DOOREMALEN

NED

11/8 7/11 11/8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anton NAZARENKO/Valeri SOROKINA

 

 

 

 

 

 

 

11/8 8/11 11/4

 

 

 

 

527

15456 Tuomas NUORTEVA/14409 Marie VAISANEN

FIN

11/3 11/3

 

 

 

 

 

528

11611 Anton NAZARENKO/51349 Valeri SOROKINA

RUS

Anton NAZARENKO/Valeri SOROKINA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/7 11/2

 

 

 

529

15582 Grigori ORLOV/51674 Olga KOZLOVA

RUS

Dimitar JILEV/Linda ZECHIRI

Anton NAZARENKO/

 

 

530

15082 Dimitar JILEV/15105 Linda ZECHIRI

BUL

11/3 11/7

 

Valeri SOROKINA

 

 

 

 

 

 

10/13 11/7 11/6

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam HOBZIK/Pabla JANOSOVA

 

 

 

531

51300 Adam HOBZIK/51639 Pabla JANOSOVA

CZE

8/11 11/7 11/8

 

 

 

 

 

532

52290 Valerui ATRASCHCHENKOV/51368 Larysa GRIGA

UKR

Adam HOBZIK/Pabla JANOSOVA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Saturday 19-04-2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*501

Marc ZWIEBLER/ Birgit OVERZIER

GER

Marc ZWIEBLER/ Birgit OVERZIER

 

550

Dimitri PANKOV/Nina VISLOVA

RUS

11/7 11/1