European Junior Championships – 12.-19. April 2003 in Esbjerg, Denmark

 

TEAM EVENT

Group A-B

Group C-D

INDIVIDUAL EVENT

INDIVIDUAL EVENT

Menīs Singles 1/2

Womenīs Singles 1/2

Menīs Doubles 1/2

Womenīs Doubles 1/2

Mixed Doubles 1/2

Menīs Singles 2/2

Womenīs Singles 2/2

Menīs Doubles 2/2

Womenīs Doubles 2/2

Mixed Doubles 2/2

 

Womenīs Singles

Lover Half

TUESDAY

WEDNESDAY

WEDNESDAY

THURSDAY

15-04-2003

16-04-2003

16-04-2003

17-04-2003

 

 

 

FRIDAY

 

 

 

18-04-2003

 

233

51233 Gita DJAJAWASITO

NED

Gita DJAJAWASITO

 

 

 

234

11186 Maria IONNOU

CYP

11/5 11/3

 

 

 

 

 

 

 

 

Gita DJAJAWASITO

 

 

 

 

 

 

11/5 8/11 11/9

 

 

 

235

15034 Ruth KLEINFELDER

AUT

11/4 11/4

 

 

 

*

236

14931 Carola BOTT

GER

Carola BOTT

 

 

 

 

 

 

 

 

Gita DJAJAWASITO

 

 

 

 

 

 

13/10 11/6

 

 

237

51849 Orsolya VARGA

HUN

Olena PRUS

 

 

 

238

52301 Olena PRUS

UKR

11/5 11/3

 

 

 

 

 

 

 

 

5/11 11/7 11/5

 

 

 

 

 

 

 

Olena PRUS

 

 

 

239

52296 Sandra KAMILOVA

EST

11/5 11/2

 

 

 

*

240

15158 Sophia HANSSON

SWE

Sophia HANSSON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maria VAISANEN

 

 

 

 

 

 

 

10/13 11/7 11/6

 

241

52279 Sharon BINDELS

NED

Caroline WESTLEY

 

 

 

242

51672 Caroline WESTLEY

ENG

11/5 4/11 11/9

 

 

 

 

 

 

 

 

Diana DIMOVA

 

 

 

 

 

 

 

11/7 11/7

 

 

 

243

15000 Laura MOLINA

ESP

11/5 11/3

 

 

 

*

244

13353 Diana DIMOVA

BUL

Diana DIMOVA

 

 

 

 

 

 

 

 

11/9 11/5

 

 

 

 

 

 

 

Maria VAISANEN

 

 

245

13484 Kristina DOVIDAITYTE

LTU

Malgorara KURDELSKA

 

 

 

246

15373 Malgorara KURDELSKA

POL

11/7 11/7

 

 

 

 

 

 

 

 

11/5 11/3

 

 

 

 

 

 

 

Maria VAISANEN

 

 

 

247

14929 Isabella ALTHOF

GER

11/4 13/10

 

 

 

*

248

14409 Maria VAISANEN

FIN

Maria VAISANEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nanna Brosolat JENSEN

 

 

 

 

 

 

 

11/ 4 11/4

 

249

14195 Ane MOURA

POR

Ane MOURA

 

 

 

250

52294 Alesia ZAITSAVA

BLR

11/9 11/8

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna ROSKO

 

 

 

 

 

 

 

11/5 11/7

 

 

 

251

51737 Yana VOROTNYKOVA

UKR

13/11 11/1

 

 

 

*

252

50610 Anna ROSKO

POL

Anna ROSKO

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeanine CICOGNINI

 

 

 

 

 

 

11/5 5/11 11/3

 

 

253

51842 Jeanine CICOGNINI

SUI

Jeanine CICOGNINI

 

 

 

254

51364 Laura CHOINET

FRA

13/10 8/11 11/5

 

 

 

 

 

 

 

 

11/6 11/8

 

 

 

 

 

 

 

Jeanine CICOGNINI

 

 

 

255

14047 Halldora Jahannsdottir

ISL

11/1 11/4

 

 

 

*

256

51365 Elke BIESBROUCK

BEL

Elke BIESBROUCK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/2 11/8

 

 

 

 

 

 

 

Nanna Brosolat JENSEN

 

257

13562 Spela SILVESTER

SLO

Spela SILVESTER

 

 

 

258

52215 Froydis FORMA

NOR

11/0 11/2

 

 

 

 

 

 

 

 

Nina VISLOVA

 

 

 

 

 

 

 

11/8 11/2

 

 

 

259

13948 Martina BENESOVA

CZE

11/2 11/3

 

 

 

*

260

15311 Nina VISLOVA

RUS

Nina VISLOVA

 

 

 

 

 

 

 

 

11/8 11/8

 

 

 

 

 

 

 

Nanna Brosolat JENSEN

 

261

51674 Olga KOZLOVA

RUS

Olga KOZLOVA

 

 

 

262

14685 Kati KILK

EST

7/11 11/3 11/5

 

 

 

 

 

 

 

 

11/7 11/5

 

 

 

 

 

 

 

Nanna Brosolat JENSEN

 

 

 

263

52299 Julie BOYD

SCO

11/3 11/6

 

 

 

*

264

51641 Nanna Brosolat JENSEN

DEN

Nanna Brosolat JENSEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* = seeded

 

 

The players must be ready to play at least 30 minutes before the time appointed

18-04-03 12:26