European Junior Championships – 12.-19. April 2003 in Esbjerg, Denmark

 

TEAM EVENT

Group A-B

Group C-D

INDIVIDUAL EVENT

INDIVIDUAL EVENT

Men´s Singles 1/2

Women´s Singles 1/2

Men´s Doubles 1/2

Women´s Doubles 1/2

Mixed Doubles 1/2

Men´s Singles 2/2

Women´s Singles 2/2

Men´s Doubles 2/2

Women´s Doubles 2/2

Mixed Doubles 2/2

 

Women´s Doubles

Upper Half

TUESDAY

WEDNESDAY

THURSDAY

THURSDAY

 

15-04-2003

16-04-2003

17-04-2003

17-04-2003

 

 

 

 

FRIDAY

 

Mie Schjøtt KRISTENSEN/

 

18-04-2003

 

*

401

14983 Mie Schjøtt KRISTENSEN/51642 Camilla SØRENSEN

DEN

Camilla SØRENSEN

 

 

 

 

402

Bye

 

 

Mie Schjøtt KRISTENSEN/

 

 

 

 

 

 

 

Camilla SØRENSEN

 

 

 

 

 

 

 

11/7 11/3

 

 

 

 

403

15120 Zsofia KOVACS/2659 Zsazsa KOVACS

HUN

 

 

 

 

 

 

404

Bye

 

Zsofia KOVACS/Zsazsa KOVACS

Larysa GRIGA/

 

 

 

 

 

 

Yana VOROTNYKOVA

 

 

 

 

 

Tinna HELGADOTTIR/

13/11 11/7

 

 

 

405

14046 Tinna HELGADOTTIR/14047 Halldora JOHANNSDOTTIR

ISL

Halldora JOHANNSDOTTIR

 

 

 

 

406

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/8 13/10

 

 

 

 

 

 

 

 

Larysa GRIGA/Yana VOROTNYKOVA

 

 

 

407

51368 Larysa GRIGA/51737 Yana VOROTNYKOVA

UKR

 

 

 

 

 

 

408

Bye

 

Larysa GRIGA/Yana VOROTNYKOVA

 

Olga KOZLOVA/

 

 

 

 

 

 

Anastasia KUDINOVA

 

 

 

 

 

 

11/9 11/3

 

*

409

52147 Sarah BOK/52145 Rachel HOWAD

ENG

Sarah BOK/Rachel HOWAD

 

 

 

 

410

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarah BOK/Rachel HOWAD

 

 

 

 

 

 

 

11/8 11/3

 

 

 

 

411

51364 Laura CHOINET/14486 Aisse SOUKOUNA

FRA

 

 

 

 

 

 

412

Bye

 

Laura CHOINET/Aisse SOUKOUNA

 

 

 

 

 

 

 

 

7/11 11/4 11/2

 

 

 

 

 

 

 

Olga KOZLOVA/

 

 

413

51639 Pavia JANOSOVA/52195 Miroslava VASKOVA

CZE

Pavia JANOSOVA/Miroslava VASKOVA

Anastasia KUDINOVA

 

 

414

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/5 11/9

 

 

 

 

 

 

 

 

Olga KOZLOVA/Anastasia KUDINOVA

 

 

 

415

15302 Alicia CALONGE/15000 Laura MOLINA

ESP

11/6 11/0

 

 

 

 

 

416

51674 Olga KOZLOVA/51656 Anastasia KUDINOVA

RUS

Olga KOZLOVA/Anastasia KUDINOVA

 

 

 

 

 

 

 

Theresa NAWRATH/ Birgit OVERZIER

 

 

 

 

 

 

 

9/11 11/7 11/3

 

*

417

14935 Theresa NAWRATH/50851 Birgit OVERZIER

GER

Theresa NAWRATH/Birgit OVERZIER

 

 

 

 

418

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Theresa NAWRATH/Birgit OVERZIER

 

 

 

 

 

 

 

13/10 11/1

 

 

 

 

419

51669 Kitty ASBROEK/51233 Gita DJAJAWASITO

NED

 

 

 

 

 

 

420

Bye

 

Kitty ASBROEK/Gita DJAJAWASITO

Theresa NAWRATH/

 

 

 

 

 

 

Birgit OVERZIER

 

 

 

 

 

 

11/7 11/7

 

 

 

421

52318 Sawn ANDERSON/52317 Alison LAING

SCO

Sawn ANDERSON/Alison LAING

 

 

 

 

422

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/3 11/5

 

 

 

 

 

 

 

 

Sawn ANDERSON/Alison LAING

 

 

 

423

14336 Donetia JOANNOU/11186 Maria IOANNOU

CYP

 

 

 

 

 

 

424

Bye

 

Donetia JOANNOU/Maria IOANNOU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11/7 11/1

 

 

 

 

 

 

 

Theresa NAWRATH/

*

425

51365 Elke BIESBROUCK/51203 Evy DESCAMPS

BEL

Elke BIESBROUCK/Evy DESCAMPS

 

Birgit OVERZIER

 

426

Bye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elke BIESBROUCK/Evy DESCAMPS

 

 

 

 

 

 

 

7/11 11/4 11/5

 

 

 

 

427

15373 Malgorzara KURDELSKA/15374 Anna SZMANSKA

POL

 

 

 

 

 

 

428

Bye

 

Malgorzara KURDELSKA/

 

 

 

 

 

 

 

Anna SZMANSKA

 

 

 

 

 

 

 

 

11/4 11/8

 

 

 

429

52320 Kaisa KALJURAND/52296 Sandra KAMILOVA

EST

Kaisa KALJURAND/Sandra KAMILOVA

Elke BIESBROUCK/

 

 

430

Bye

 

 

 

Evy DESCAMPS

 

 

 

 

 

 

11/8 11/5

 

 

 

 

 

 

 

 

Laurence CHARNEUX/Linda ZECHIRI

 

 

 

431

52292 Laurence CHARNEUX/15105 Linda ZECHIRI

BEL/BUL

11/2 11/1

 

 

 

 

 

432

52315 Catalina ALBY/52298 Diana APOSTU

ROM

Laurence CHARNEUX/Linda ZECHIRI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Saturday 19-04-2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*417

Theresa NAWRATH/ Birgit OVERZIER

GER

Valleri SOROKINA/ Nina VISLOVA

 

*448

Valleri SOROKINA/ Nina VISLOVA

RUS

5/11 11/5 11/0

 

 

 

 

 

 

*  =  seeded

 

 

The players must be ready to play at least 30 minutes before the time appointed

19-04-03 13:33